Kuidas lõbutseda vastavalt eelarvele?

Nii, nüüdseks oled viimaks otsustanud luua eelarve, mille abil rahaliselt paremini toime tulla ning üheks esimeseks mõtteks on kindlasti:” Nonii, sotsiaalset elu sel kuul ei eksisteeri.” Kuid sa eksid. Eelarvet luues tuleks kindlasti lisada võimalus meelelahutuseks, sest sotsialiseerumist ei saa unustada. See on inimhinge üheks meelsamaks vajaduseks ning endale lõbu keelamine on peaaegu patt.

Milline on sinu eelarve tulevaks kuuks? Kas vähemalt 60 protsenti oma väljaminekutest on broneeritud söögi ja tarbeesemete ostudeks? Juhul kui see on nii, ei ole vaja meelelahutuse pärast muretseda. Perekonnas on söögitegemisest võimalik luua täiesti ehtne meelelahutus ning seda kogu perele. Kasuta oma toidu soetamiseks mõeldud eelarvet piisavalt lennukate ideede tarbeks ning õhtusöögist võib saada väga vahva tegevus nii lastele kui vanematele. Soovite näidet? Maailma köögid on ideaalne võimalus luua mitmekesist toitumist ning samas meelt lahutavat võimalust kõhu täitmiseks. Korraldage oma peres temaatilisi õhtusööke, näiteks hiina köök, ladina toidud, Eesti pärismustoidud või isegi Jaapani delikatessid. Isegi madala eelarve põhjal on võimalik soetada vajalikud toiduvahendid, et siis õhtusöök või mõni muu käik valmistada.

Perekondlikud mänguõhtud pakuvad nii põnevust, riidu kui ka vahvaid seikasid ning kui kallite lauamängude soetamiseks raha jääb puudu, on võimalik mängud ka ise valmis meisterdada. Paljud noored kasutavad meelelahutuseks tavamängude asemel panustamine spordiennustustele ja slotimängud kasiinodes. Kuid kui peres on nooremad lapsed ning nende lemmik mänguks on näiteks Alias, saab lihtsate vahendite sellegi mängu kodus valmis meisterdada. Mängulaua tegemiseks piisab suuremast pappitükist ning valgest paberist. Kleebi paber papile ning lase kuivada. Joonista markeri või vildikaga paberile mänguskeem ning võimalusel värvi vastavalt laste soovidele. Mängukaartide tarbeks lõika vanast ajalehest või ajakirjast välja tekstidest ruudud, millel joonista ringid ümber nimisõnadele. Just neid sõnu saab mängus kasutada seletamiseks. Tegemist on vahva mänguloomis projektiga, millesse saab kaasata kogu pere.

Tasuta üritused on ideaalne võimalus meelelahutuseks, isegi kui elad linnast kaugel. Selleks, et leida võimalikud üritused, hoia silma peal sotsiaalmeedia. Tihtipeale jagatakse just seal teateid ürituste kohta, kus viibimine ning osalemine on täiesti tasuta. Näiteks saab mõningaid galeriisid külastada täiesti tasuta, sest avamisest on möödas juba pikem periood ning tung näha uskumatut väljapanekut vaibunud. Eestlaste lemmik tähtpäevaks on kindlasti jaanipäev, mille auks korraldatakse jaaninädalal palju erinevaid väliüritusi. Juhul, kui esinemas ei ole just väga tähtsat artisti, on sissepääs täiesti tasuta ning raha kulub seal vaid soetatud jookide ning söökide tarbeks.  

Ööklubid ning baarid on mõeldud täiskasvanutele meelelahutuse pakkumiseks ning õhtu jooksul võivad kulutused olla pea meeletud. Kuidas hoida kokku ning lõbutseda võimalikult odavalt lärmakatest klubides? Üheks suurimaks väljaminekuks on öö jooksul kindlasti joogid, mille hinnad baaris on päris kallid. Soeta pigem oma joogipoolis poest ning jooge sõpradega see koduses keskkonnas. Selline viis tuleb kindlasti odavam ning klubis ei ole hiljem soovi väga midagi enam soetada. 

Reisimine- räägime sellest nüüd täiesti eraldi. Tavaline inimene hakkab reisimiseks raha kõrvale panema juba 6 kuud enne soovitud lendu. Sel juhul on puhkusele suundumiseks piisavalt rahalisi vahendeid kõrvale pandud ning puhkus võib ilma muretsemata alata. Kuidas aga reisida edukalt vastavalt eelarvele?

  1. broneeri oma lennupiletid (kontrolli piletite hinda samal kuupäeval mitmest erinevast piletimüügi veebilehelt). Vali lennud, millel on vahemaandumised. 
  2. Ööbimise leidmiseks kasuta ignito veebilehe sätteid. Odavate ööbimiskohtade leidmine on küllaltki suur peavalu ning pikema ajalisel perioodil võib rent olla küllaltki odav. Piirdu ühe ja sama ööbimiskohaga puhkusel veedetud aja jooksul.
  3. Kasuta välismaal linna siseseks transpordiks ühistransporti. Ühistranspordi piletid on müügil ka online-s. Soeta oma pilet otse ning vajadusel prindi välja. Kohapeal ei pruugi olla kohe võimalust piletiostuks.