Bussijuht arvas, et mees peab teda litsiks, sest tahtis peotäie sentide eest Tutivahele saada.

No tore lugu ikka küll…

Hakkan mina täna hommikul tööle sõitma ja avastan, et bussis uus juht ja pealegi naisterahvas, ilus selline, priske pepuga. Aga jama kui palju, mul nüüd vaja ju pilet osta, sest vanade tuttavate juhtidega sai ju jänest sõidetud. Astun ligi ja küsin, et kas Tutivahele saab… Temake ajab silmad punni pähe ja ütleb, et mida-mida, et ega ma niisugune pole…

Mina ütlen, et ole milline tahes, aga anna mulle nüüd üks Tutivahele.

Oh seda püha müristust, mis nüüd lahti läks, küll ähkis ja puhkis ja kriiskas, et tema vana bussijuht, aga sellist nahhaali näeb küll esimest korda. Käskis mul bussist väljuda ja lubas politsei kutsuda. No egas mina ka nii kergelt alla annund ja välja ei läinud. Tema krabas toru pihku ja kutsus pollarid. Buss seisis peatuses ja rahvas nurises, et jäävad tööle hiljaks. Hakkasid kõik bussijuhile hüüdma, et kuule näitsik, mis sa jamad, anna talle üks Tutivahele ja sõidame minema.

Mina küsin temakeselt, et kui palju üks Tutivahele maksab, ise loen sente näpuvahel, et täpselt maksta ja kiirem minema saada.

Õnneks saabusid pollarid ja kukkusid pärima, et mis toimub. Bussijuht seletama, et see mees peab teda litsiks ja tahab peotäie sentide eest tutivahele saada. Kargasid mulle kraest kinni ja välja tirima bussist, aga õnnestus neile õelda, et võtku bussijuhilt bussipeatuste graafik ja vaadaku järgi. Ise seletan neile, et mul on vaja Tutivahele sõita, et ma töötan Tutivahel. Aga temake ei anna piletit ega ütle, kui palju see maksab.

Pollar luges peatuste nimesi ja nägi, et peale Nurme peatust järgmine ongi Tutivahe. Ja küsis siis temakeselt, et miks sa sellele mehele siis Tutivahele ei anna, tal ju raha olemas.

Aga kas ma siis pean andma või…kogeles bussijuht.

Muidugi peate, te olete bussijuht ja see on teie kohustus – ütles pollar, vabandas ja läks minema.

Bussijuht kummardus minu poole ja sosistas, et ta natuke häbeneb siin bussis ja rahva ees, et kas ma õhtul tema poole koju ei läheks…

Ma ütlesin, et OK, aga praegu sõidame kähku minema, ma jään tööle hiljaks. Ta tegi päris kiiret sõitu ja õnneks jõudsin õigel ajal Tutivahele. Näitasin temakesele bussipeatuse silti ja naeratasin.

Temake tegi rõõmsa näo ette ja ütles, et miks te siis kohe ei õelnud, et Tutivahele tahate, ma oleks teile kohe andnud selle pileti. Kiirustasin minema ja kuulsin, kuidas ta mulle järgi hüüdis, et ära siis õhtul tulemast unusta…

tutivahe

Pilt ja tekst: Aavo Kreem