Jõulukaunistus 3D Lumehelves
Jõulukaunistus 3D Lumehelves

Õpetus: Paberist Jõulukaunistus – 3D Lumehelbeke.

Paberist 3D lumehelbed näevad aknal või seinal pühade ajal ilusad välja. Neid on lõbus ja kerge teha nii lastel kui täiskasvanutel ja kaunistused aitavad kodus luua jõulumeeleolu.

Jõulukaunistuse valmistamine:

1. Kogu materjalid. Sul on vaja kuute paberilehte, kääre, läbipaistvat teipi ja paberiklambreid (asenduseks sobib ka liim jms).

läbipaistev teip, klambrid, käärid, paberid

2. Murra iga paberileht diagonaalselt pooleks. Kui murtud paber ei tekita perfektset kolmnurka, lõika nelinurkne üleliigne osa ära nii, et ääred kattuks. Lõpptulemuseks peaks olema ruut, mis on volditud kolmnurgaks. Murra see kolmnurk omakorda pooleks ja pane tähele kumb pool on kolmnurga alumine pool (kinnine serv).

3. Lõika kolmnurka kolm joont. Alusta lõikamist kolmnurga alumiselt (kinniselt) servalt ja lõika kinnise külje poole, peaaegu kolmnurga küljeni välja, kuid jäta äärest mõistlikult ruumi (vaata pilti). Lõiked peaks minema diagonaalselt kolmnurga avatud küljega. Kui sa kolmnurga uuesti suuremaks kolmnurgaks lahti voldid, peaks ta välja nägema nagu pildil.

3. samm

4. Voldi kolmnurk uuesti lahti, aseta ruut ühe nurga tipuga enda suunas lauale.

4. samm

5. Hoides paberit eelmises punktis toodud asendis, painuta kaks kõige sisemist paberilipikut kokku nii, et nad moodustaksid väikese toru. Kasuta teipi, et paberist painutatud toru koos hoida.

5. samm

6. Keera nüüd paber teisele poole ja korda protsessi järgmise lõike juurest.

7. Korda eelmist punkti veel kaks korda.

7. samm

8. Esimene kuuest paberist on nüüd valmis, korda punkte 3-7 veel viie paberiga.

9. Ühenda esimesed kolm valmis paberit tippudest omavahel kokku nagu pildil näidatud, kinnita nad klambri või liimiga.

samm 9

10. Ühenda viimased 2 paberit samuti tippudega.

10. samm

11. Kõige lõpuks klammerda või liimi keskmised välimised painutatud kõrvuti asetsevad torud kokku, et nende vahel olev jõud tõmbaks paika lumehelbe õige kuju. Jättes nad kinnitamata, meenutab teie lumehelves pigem lörtsihelvest. Soovime valgeid jõule!

11. samm

 

Jõulukaunistus 3D Lumehelves
Jõulukaunistus 3D Lumehelves

Allikas: wikihow